Düğün Örgü Saç Modelleri

burak ffo 28 Mayıs 2014 0

Düğün sezonu yaklaştığı günlerde gelinlik modelleri ile birlikte gözde olan saç modelleri de yayınlanmaya başlanmıştır. Birbirinden değişik örgü saç modelleri gelinlikler ile kombinlenip gelinlerin beğenisine sunulmaktadır.

Evlenmek her genç kızın rüyasıdır. Evlenirken en güzel gelinlikleri giymek en güzel aç modelleri ve duvakların altında yıldız gibi parlamak isteyen genç kızlar aylar öncesinden araştırma yapmaya başlamaktalar dır dır. Gelinlik modelleri, ev eşyaları gibi hazırlıklar tam gaz giderken saçların ve makyajın da nasıl yapılacağı en çok düşünülen konular arasındadır. En çok güvenilen kuaför ile anlaşıp o sezonun en gözde örgü saç modellerini yaptırmak isteyen gelin adayları önceden topuz provaları bile yaptırırlar. Bu senenin gelin başı modelleri arasında yine dağınık topuzlar ve sıkı topuzlar yer alırken duvakların da uzun olduğu gözümüze çarpan detaylar arasındadır. Büyük ve bol taşlı taçlar da bu düğün sezonuna damgasını vuracak niteliktedir. Rüya gibi geçecek olan gecenin en güzel yıldızı gelinin saçı öyle yapılmalıdır ki hem gelinlik ile uyum sağlasın hem de gelinin yüz hatlarına birebir otursun. Bu sebeple işlerinde usta kuaförler ilk başta uygun olmayan saçları keserek işe başlarlar. Şekil verilen saç en güzel şekilde toplanıp alt tarafına duvağı takılacaktır. Duvak ve taç ile bütünleşen örgü saç modelleri bu sene de gelinlerin başını döndüreceğe benzemektedir.

Düğün gecesinin yıldızı olan gelin adaylarının saçlarını yapacak olan ustalar en başta gelinin gelinlik modeline bakarlar daha sonra ise yüz hatlarına bakarlar. Böylelik ile nasıl bir saç yapılacağına karar verilir. Makyajda saça ve ten rengine göre seçilecektir. Gelin gecenin yıldızı gibi paralayacaktır.

Bir Yorum Yaz »