Ruj Modelleri

burak ffo 07 Haziran 2014 0

Ruj hakkında insanların birçok saçma bilgiler ile insanlar arasında konuşulduğunu sizde kulaktan dolma bilgiler ile herhangi bir sohbette denk gelmiş olabilirsiniz. Ruj yapımında çok değişik ve ilginç hikâyeler anlatıldığı herkes tarafından bilinmektedir. Ruj modelleri ise her geçen yıllar içerisinde değişik olarak insanların kullanımına sunulmuş ve sunulmaya devam etmektedir.

Özellikle her bayanın çantasında bulunan bu makyaj malzemesi olan ruj yapımı marka özelliğine göre değişmektedir. Ruj yapımında kullanılan genel bileşimler esasında hepsi aynıdır. İçerisinde genel içerik olarak Hint yağı, sığır yada domuzun sinir sistemi, laboratuvar ortamlarında hazırlanarak test edilmiş ve sağlık için teşkil etmeyecek kimyasal renklendiriciler oluşturmaktadır. Ruj modelleri yapımında ve firma özelliği ile değişim gösterilmektedir. Kimi ruj yapımlarında bal mumu kullanılırken kimi firmaların rujlarında ise renk verme gıda boyaları, yada renk verici böceklerin enzimi ile renklendiriciler kullanıldığı bilinmektedir. Ruj yapımı arasındaki farklılıklar çoğunlukla üretici firmaların üretimi ile orantılı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Artık her bayanın çantasında bulunan ve makyaj malzemelerinin vazgeçilmez bir seti olabilen ruj değişik imalat ve değişik kimyasal bileşenler ile aralarında farklı bir çeşit olarak piyasada bulunduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Ruj modelleri renklerine göre ayrılan rujlar yada kullanımına göre rujlar olarak ayrılık gösterebilmektedir. İçerisinde bileşenlerinin aynı olduğu renklerinin değişik olduğu rujlar ayrı bir kategori olarak ayrılmakta, kullanıma göre yani mat ve kremsi rujlar olarak ikiye ayrılarak kategori oluşturabilmektedir. Ruj kullanımında parlak ruj çeşitleri de bulabilmemiz mümkündür. Bu modeli diğer rujlardan ayıran özellik bileşiminde parlayan balık pulları kullanılmasıdır. Ruj modelleri arasında kullanılan mat ve kremsi rujların kendi aralarında bile renk çeşitlerini bulabilmek mümkün hale gelmektedir.

Bir Yorum Yaz »