Tırnak Modelleri

burak ffo 07 Haziran 2014 0

Özellikle bayanların kullanmış olduğu tırnak modelleri, halk arasında nasıl olarak bilindiği neden yapıldığı bazı yerlerde sorgulanabilmektedir. Bayanların çoğunluk ile tırnakları için aksesuar olarak kullandığı bilinse dahi esasında tırnak modellerinin çıkış sebebinin hastalıklı tırnakların güzel görünmesi amacı ile piyasada olduğu ve daha sonrasında makyaj ve kozmetik alanında ayrı bir kategori olarak yer kapladığı bilinmesi gereken bir gerçektir.

Bayanlar arasında kullanılan bu yaygın protez tırnaklar yada diğer ismi ile takma tırnaklar, insanların sağlık konusunda bir sigorta görevi gören tırnaklarımızı tanımadığımız yüzünden çıkan bir sorun olduğu uzmanlar tarafından söylenebilmektedir. Tırnaklarımızda belirli süre ile görülebilen, soluk renk, beyazlama yada çatlamak suretiyle ikiye ayrılması vücudumuzda bir hastalığın habercisi olmaktadır. Bu gibi sorunları olan insanlar tarafından el tırnaklarına takılabilen protez tırnaklar zamanla insanlar arasında kozmetik alanında yer alarak değişik model ve tarzlarda üretilmeye başlanılmış ve piyasalarda yerini almıştır. Sadece hastalık olarak değil, aynı zamanda çocukların ya da kısmi olarak büyüklerinde tırnak yeme alışkanlığı yüzünden kullanabilen bir aksesuar olarak günlük hayatımızda yerini alabilmektedir. Tırnak modelleri günümüzde yeni çeşitleri ve yeni tarzları ile bayanlar tarafından artık sadece bir hastalık süresince değil, günlük olarak kullanımda bile tarz ve stil olarak takılabilmektedir.

Tırnak modelleri bayanlar arasında günden güne modayı da içerisine alarak gelişmiş, bu düzenleme esnasında yeni tarz ve sitiller üretilerek beğenilerine sunulmaya başlanılmıştır. Bu konu hakkında hatta evde bile yapılabilen tırnak modelleri üretimi ile bayanların kendi tarz ve sitilleri ile kendi modellerini yapabilmeleri mümkün hale getirilebilmektedir. Düz tırnak modeli yanına birde jelli tırnak modelleri ile arasında seçim yapabilme lüksüne sahip olan bayanlar kendi ürettikleri modelleri tırnaklarında göstererek insanlar arasından seçim yapma ve üretmek şansına sahip olunabildiği artık bilinmektedir.

Bir Yorum Yaz »