2014 Düğün Saç Modelleri

burak ffo 27 Mayıs 2014 0

Kadınların en çok önem verdikleri ve bakımlı olmak adına sürekli dikkat ettikleri aksesuarları saçlarıdır. Her kadın sürekli kuaföre giderek saçlarına bakım yaptırırlar. Düzenli olarak yaptırılan boya, kesim gibi işlemler de kadınların saçlarına verdiği önemi göstermektedir. Bir kadın bakımlı görünmek istiyor ise mutlaka saçları özenle kesilmiş ve boyanmış olmalıdır. Özellikle özel gecelerde saçlarına ayrı bir önem veririler. Bu özel gece bir de kendi düğünleri ise saç modeli en çok önemsenen konulardan biri olacaktır.

Düğünün en önemli insanı olan gelinin saçını yapmak kuaförler içinde ayrı bir heyecandır. Gelinliğin içinde kuğu gibi süzülen bir gelinin saçlarını taramak, istenilen bir şekle getirmek için uğraşır dururlar. Gelin başı yapmak için önceden prova yapıp saçın gelinliğe uyumuna bakan kuaförler bile bulunmaktadır. Bu sezon gelinliklerin üzerine yapılacak olan saç modelleri arasında yine topuz ve atkuyruklu modeller bulunmaktadır. Duvağın modeline göre de bu seçime karar verilir. Duvağı çok kısa olan gelinler için genel de kuaförler ensede bir topuz uygularlar. Çok kısa boylu olan gelinler için ise tepede bir topuz yaparak boylarının çok daha uzun görünmesi sağlanmaktadır. Kişiye ve gelinliğe göre de belirlenen saç modelleri sürekli yenilenmektedir. En ünlü kuaförler daha kış aylarında saç modellerini tanıtmak için defileler düzenlemekteler dir. Özellikle gelin ve damat fuarlarında değişik saç modellerine de yer verilmektedir.

Düğünün en gözde kişisi olan gelinin saç modeli öyle bir olmalıdır ki hem göze batacak kadar güzel hem de gelinliğin simgesi gibi masum görünmelidir. Kuaförler de sezon başında gözde modelleri belirlerken bu ayrıntılara önem vermekteler dir.

Bir Yorum Yaz »