2014 Saç Modası

burak ffo 27 Mayıs 2014 0

Özel geceler kadınlar için ayrı bir önem taşımaktadır. Saç makyaj, kıyafet seçimi yapmak bayanlar için hem zevkli hem de uğraştırıcı bir iştir. Özel geceler de saçlarına ayrı bir özen gösteren kadınlar gidecekleri yere göre değişik saç modelleri yaptırırlar.

Saç kadını güzel gösteren, alımlı olmasını sağlayan en büyük aksesuar’dır. Saçlarının renklerini modellerini yüzlerine, zevklerine göre değiştiren kadınların birçoğu sıklık ile saç rengi değiştirmekteler dir. Özellikle stresli anlarında kadınlar saçlarının rengini özellikle değiştirmek isterler. Açık ten rengine sahip olan kadınlar koyu renk saç ile çok daha hoş görünecekler dir. Özellikle evlenecek olan bayanlar gelinlik ile hoş görünmesini sağlamak için saçlarını koyu renklere boyatırlar. Siyah yâda kahverengi beyaz gelinlik ile çok hoş görünen renkler dir. Saçları sarı olan gelinler de koyu renk makyaj ile yüzlerini belirgin bir hale getiririler. Saç modelleri arasında bu sene tekrara dan dan topuzlar ve atkuyrukları bulunmaktadır. Maşa ile süslenmiş dağınık topuzlar da sırtı açık gelinlikler için ideal olacak seçimlerdir. Evlenmek isteyen kızlar hazırlıklarını yaparken kuaför ve saç modeli kararını vermek içinde zorlanırlar. Kendilerine yakışacak bir saç modeli tercih etmek için kuaförden de yardım alırlar. Genel de gelinliğin modeline ve açıklığına göre de yapılacak saç modelleri farklı ve etkileyici modellerde dir.

En sevilen ve en çok tercih edilen saç  modelleri bu sene tekrardan topuzlar ve atkuyrukları olmuştur. Dağınık yâda toplu olarak yapılan topuzlar gelinlerin ilk tercihi olacak modellerdir. Bunun yanı sıra açık maşalı saçlarda duvağın altında çok hoş görünecek modeller arasında yer almaktadır.

Bir Yorum Yaz »