Lazer Epilasyon

admin 26 Eylül 2013 0

Lazer-Epilasyon

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyonda kullanılan dalga boyları kızılötesine yakın dalga boylarıdır.Bu ışık kıl kökünde bulunan pigment tarafından emilmektedir.Bu emilme sırasında kıl tahrip olmaktadır.Bu sırada tene hiçbir zaman vermemektedir. Epilasyon uygulaması için kıllar koyu renkli ve kalın yapıda olmalıdır.Sarı,beyaz,kızıl renge sahip ve ince yapılı kıllar yeterli melanine sahip olmadığı için lazer epilasyon uygulamasından sonuç alınamaz.Bu tür kişiler eğer kıllarından kurtulmak istiyorsa iğneli epilasyonu tercih etmelidirler.Lazer epilasyonun süresi bölgeden bölgeye ve kıl sayısına göre değişmektedir ama ortalama bir süre vermek gerekirse koltuk altı için 5 dakika,yüz bölgesi 1-5 dakika,bacak bölgesi 30 dakika verilebilir. Epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi bronz olmamak, epilasyona cildin en yakın rengiyle gelmektir.Uygulamanın daha başarılı olması için 20 gün önceden ağda ve cımbız gibi yöntemlerle kılların alınması bırakılmalıdır.Özellikle cilt sorunları için olan ilaçlar ve antibiyotik kullanan kişilerde lazer epilasyon uygulaması için belirli süre beklenmelidir.Lazer sonrasında ise bir iki gün güneşe çıkmamak ve cildi nemlendirmek önemlidir.

Lazer epilasyon vücudun hangi bölgelerine uygulanabilir?

Lazer epilasyon göz kapağı hariç vücudun kıl olan her bölgesine uygulanabilir.Burun içi,kulak kepçesi,genital bölge gibi bölgelere uygulanabilir.Burada bölge değil kıl yapısı ve cilt rengi önemlidir.Kalın,siyah ve sert kıl yapısına sahip açık tenli kişilerde lazer epilasyon uygulaması daha iyi sonuç verir. Epilasyondan ideal sonucu elde etmek için cilt tipi ölçülerek en sağlıklı bölgeler tespit edilir.Uygun olmayan bölgelerde uygulama yapılırsa hem etki sağlanmaz hemde ince tüylerde artış görülebilir.

lazer-epiasyon-2Lazer epilasyon uygulanan bölgede tekrar tüy çıkar mı?

Lazer epilasyonda işin başında kesin sonuç vermek doğru değildir.Ama tahmini bir başarı sonucu vermek mümkündür.Özellikle bir-iki seans sonra bu konuda daha kesin konuşmak doğru olacaktır.Uygun kıl ve cilt yapısında kıllardan kurtulmak mümkün olabilir.Tahrip olan kıl tekrar çıkmamaktadır.Ama görülmesi zor olan ince tüyler aktif olabilir.Uygun olmayan bir lazer epilasyon uygulaması sonrasında bazen ters bir etkiyle ince tüylerde artış olabilir.Bunu da göz önünde bulundurmak gerekir.2 ay aralıklarla bu seansların tekrarı gerçek başarı için önemlidir.Uygun dozlarda yapıldığı zaman tama yakın bir başarı elde etmek mümkündür.

Lazer epilasyon yaptırmanın herhangi bir zararı var mı?

Lazer epilasyon işini bilen doktor kontrolünde yapıldığı sürece hiçbir zarar vermez.Doğru doz uygulaması olmadığı takdirde cilt yanığı vb. şeyler ortaya çıkabilir.Lazerin ne iç organlara ne de dış organlara bir etkisi vardır.Lazer epilasyondan en iyi sonucu elde etmek için işinde ciddi olan sağlık kuruluşlarında bu epilasyonu yaptırmak önemlidir.Aksi takdirde istenmeyen yanık,kalıcı hasar gibi yan etkilerle karşılaşılabilir.

Lazer epilasyon uygulanırken kişinin canı yanar mı?

Lazer epilasyon cihazları ile beraber kullanılan soğutucu cihazlar acıyı oldukça azaltmaktadır.Bunun dışında acı kişiden kişiye göre değişebilir.Ayrıca hassas bölgelerdeki acıyı azaltmak için uygulamadan 1-2 saat önce acıyı azaltıcı kremler kullanılabilir.Acı hissini azaltmak için dozu azaltmak kesinlikle doğru bir uygulama değildir. Acı sadece seans sırasında olabilir,sonrasında herhangi bir acı söz konusu değildir.

Bir Yorum Yaz »